KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 11928282
*
nr 1192 8282
Olle Hanspers
(f. 1923), Sverige
Etsning, 1994, Med dedikation. Motivet: 59x44
Olle Hanspers, född 1923, svensk tecknare och grafiker.
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 2 juli 2018
kl 19:40:55
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/6 08:07:42
1
300 kr
26/6 16:35:40
2
400 kr
2/7 19:35:56
3
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: dedikation etsning etsningar grafik olle hanspers svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
4114 Etsning
Axel Fridell (1894-1935), Sverige. Ej signerad, sj..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:16
-
2048 Etsning
Axel Fridell (1894-1935), Sverige. Porträtt av Eri..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:26
-
5313 Etsning
Axel Olson (1899-1986), Sverige. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:04
-
5051 Etsning
Hans Verduijn (f. 1946), Sverige. Signerad, fågel,..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:11
-
5010 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:10
-
5011 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:58
*
Olle Hanspers
Olle Hanspers, född 1923, svensk tecknare och grafiker.
nr 1192 8282
Olle Hanspers
(f. 1923), Sverige
Etsning, 1994, Med dedikation. Motivet: 59x44
Olle Hanspers, född 1923, svensk tecknare och grafiker.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 700 kr |
Såld: | 450 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 2 juli 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
22/6 08:07:42 | 1 | 300 kr |
26/6 16:35:40 | 2 | 400 kr |
2/7 19:35:56 | 3 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: dedikation etsning etsningar grafik olle hanspers svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
4114 Etsning
Axel Fridell (1894-1935), Sverige. Ej signerad, sj..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:16 -
2048 Etsning
Axel Fridell (1894-1935), Sverige. Porträtt av Eri..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:26 -
5313 Etsning
Axel Olson (1899-1986), Sverige. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:04
-
5051 Etsning
Hans Verduijn (f. 1946), Sverige. Signerad, fågel,..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:11 -
5010 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:10 -
5011 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:58