KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 11928282
*
nr 1192 8282
Olle Hanspers
(f. 1923), Sverige
Etsning, 1994, Med dedikation. Motivet: 59x44
Olle Hanspers, född 1923, svensk tecknare och grafiker.
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 2 juli 2018
kl 19:40:55
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/6 08:07:42
1
300 kr
26/6 16:35:40
2
400 kr
2/7 19:35:56
3
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: dedikation etsning etsningar grafik olle hanspers svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8290 Etsningar
2 st, Mas-Olle, yttermått inklusive ram: 27x33-30x..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:37
-
8361 Färgetsning
Ulla-Monica Lindberg (f. 1923), Sverige. Signerad,..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:04
-
1007 Färgetsning
Zao Wou-Ki (f. 1921), Signerad, numrerad 189/200, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:12
*
Olle Hanspers
Olle Hanspers, född 1923, svensk tecknare och grafiker.
nr 1192 8282
Olle Hanspers
(f. 1923), Sverige
Etsning, 1994, Med dedikation. Motivet: 59x44
Olle Hanspers, född 1923, svensk tecknare och grafiker.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 700 kr |
| Såld: | 450 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 2 juli 2018 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 22/6 08:07:42 | 1 | 300 kr |
| 26/6 16:35:40 | 2 | 400 kr |
| 2/7 19:35:56 | 3 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: dedikation etsning etsningar grafik olle hanspers svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8290 Etsningar
2 st, Mas-Olle, yttermått inklusive ram: 27x33-30x..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:37 -
8361 Färgetsning
Ulla-Monica Lindberg (f. 1923), Sverige. Signerad,..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:04 -
1007 Färgetsning
Zao Wou-Ki (f. 1921), Signerad, numrerad 189/200, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:12



